Kontakta Oss

Dinair AB - Huvudkontor  

Hamngatan 5
SE-592 30 Vadstena
Tel: +46 (0) 143-125 80

info@dinair.se 
Hitta oss på kartan 
eller fyll i vårt kontaktformulär

VD

Anders Påhlson

+46 (0) 143 125 98
anders.pahlson@dinair.se

Försäljning
Industri- & processfiltrering

Ånäsvägen 18
511 56 Kinna
+46 (0) 320 20 90 70

order.industries@dinair.se


Lars Engvall
Affärsområdeschef
+46 (0) 320 20 90 78
lars.engvall@dinair.se


Per-Anders Halvarsson
Key account manager
+46 (0) 320 20 90 76
per-anders.halvarsson@dinair.se


Jesper Hagert
Teknisk säljare 
+46 (0) 320 20 75 63
jesper.hagert@dinair.se


Daniel Lindblom
Teknisk säljare 
+46 (0) 320 20 75 62
daniel.lindblom@dinair.se


Johan Lindblom
Teknisk säljare 
+46 (0) 320 20 75 64
johan.lindblom@dinair.se


Joakim Persson
Teknisk säljare 
+46 (0) 320 20 90 71
joakim.persson@dinair.se


Per-Åke Henning
Servicechef 
+46 (0) 320 20 93 81
per-ake.henning@dinair.se


Mikael Bogren Niemi 
Servicetekniker
+46 (0) 320 20 93 81
mikael.niemi@dinair.se


Hans Forsén
Servicetekniker
+46 (0) 320 20 90 70
hans.forsen@dinair.se


Colin Halvarsson
Servicetekniker
+46 (0) 320 20 90 70
colin.halvarsson@dinair.se

Försäljning
Komfortventilation

Komfortventilation (hämtlager)

Instrumentvägen 19
126 53 Hägersten
+46 (0) 8 531 711 70

nordost@dinair.se
ost@dinair.se
sydvast@dinair.se



Karin Wall
Affärsområdeschef 
+46 (0) 143 125 95
karin.wall@dinair.se


Peder Bergin 
Key Account Manager, Offentlig upphandling
+46 (0) 31 352 34 93
peder.bergin@dinair.se


Jonas Wårell 
Key Account Manager
+46 (0) 8 531 711 72
jonas.warell@dinair.se


Lars Bernstedt
Säljare 
+46 (0) 418 44 65 82
lars.bernstedt@dinair.se


Örjan Gustafsson
Säljare 
+46 (0) 226 46 44 15 
orjan.gustafsson@dinair.se


Mårten Samuelsson
Säljare 
+46 (0) 8 531 711 71
marten.samuelsson@dinair.se


Patrik Thunberg
Säljare
+46 (0) 31 352 34 94
patrik.thunberg@dinair.se


Stefan Vince
Säljare
+46 (0) 8 128 500 61
stefan.vince@dinair.se


Andreas Widén
Säljare
+46 (0) 143 125 97
andreas.widen@dinair.se

AAF/Dinair över hela världen

Se våra lokala kontor på en interaktiv karta

 

Försäljning
Renrumsapplikationer

ost@dinair.se

 



Fredrik Olsson
Affärsområdeschef 
+46 (0) 143 125 96
fredrik.olsson@dinair.se

Försäljning OEM

Kent Petersson
VP OEM Dinair & AAF Europa
+46 (0) 70 534 31 14
kent.petersson@dinair.se


Daniel Kovac
Key Account Manager OEM 
+46 (0) 418 44 65 81
daniel.kovac@dinair.se

OEM (försäljning)

Florettgatan 12
254 67 Helsingborg
+46 (0) 418 44 65 82

HR Business partner

Caroline Rehnberg
+46 (0)143 297 56
caroline.rehnberg@dinair.se

Platschef Horndal

Keijo Sotala
+46 (0) 226 46 44 13
keijo.sotala@dinair.se

Platschef Kinna

Peter Andersson
+46 (0) 320 20 75 65
peter.andersson@dinair.se 

Document Finder
Kontakta oss
Mail
Top of Page